teisipäev, 6. november 2018

Õpetajate päev

Vesiroosi pere tähistas ühiselt õpetajate päeva! Aitäh Krõlli rühmale üllatuse eest! Laul ja tants ja laste kallistus on suurim tänu. Ja alati on tervislik 1 õun päevas. Ilusat päeva meile kõigile.Mesimummid Tervishoiu muuseumis.Mesimummid said Tervishoiu muuseumis oma südamega sõbraks. Lapsed said teada, et süda on rusika suurune ja kaalub täiskasvanu puhul umbes nii palju kui võipakk ning et verd mahub inimese sisse umbes viie piimapaki jagu. Räägiti ka sellest, millest veri koosneb, kuidas ta liikuma hakkab ja millal süda tuksumist alustab. Proovisime oma pulssi leida ja arutlesime kuidas olla oma südame vastu sõber ning teda tervena hoida.

Tavandipeod

Meie traditsioonid näitavad kes me oleme ja milline on meie minevik. Tähistasime lõpurühmdega: Naerulinnud ja Krõllid, möödunud vanavanemate päeva tavandipeoga. Laulsime ja mängisime neid mänge, mida mängisid meie vanavanemad ja vanavanaisad. Need laulud ja mängud on põnevad ka meie lastele. Krõllide rühma vanemad küpsetasid pannkooke ja pidu lõppes magusalt ühiselt pannkooke süües.

                                      
Mihklipäeva tähistamine (Tähetäpsid ja Mesimummid)

Vihmasel mihklipäeval viisid tublid muusikaõpetajad Tähetäpsid ja Mesimummid Eesti Vabaõhumuuseumisse Rocca al Mares. Lapsed said tutvuda vanaaegse elu-oluga, näha vanade eestlaste kasutatud tarbeesemeid ja teada, missuguseid raskeid talutöid oli vaja teha, et leib lauale tuua. Käisime talust-talusse ja kohtusime nende perenaistega. Saime teada, et mihklipäev oli vanal ajal tähtpäev, milleks oli vaja kõik välitööd lõpetada, algas tubaste tööde aeg. Laulsime lasteaias õpitud rahvalikke laule ja mängisime ringmänge. Retke lõpetuseks sai iga laps kehakinnituseks tüki leiba.
Teater Lepatriinu "Terves kehas terve vaim".Teater Lepatriinu lõbustas meie lapsi ja õpetas, et sõpradega koos tuleb laiskisest üle saada ja teha sporti, sest "Terves kehas, terve vaim!"


Tähetäpsid vihmausse uurimas.

Tähetäpsid otsisid lasteaia õuest vihmausse ja panid need purki, et jälgida milline näeb välja vihmausside töö ja elu maa all. Katse toimub Huvitava Bioloogia Kooli raames "Töökas vihmauss".Krõllid Mustamäe Mini SOS-il

20.09 käisid Krõlli rühma lapsed Männi pargis Mustamäe ohutusalasel teabepäeval "Mustamäe Mini SOS". Mini SOS tähendab, et Sina Oskad Seda - kui omal teadmisi ja oskusi napib, siis on asjatundjad kohe nõu ja jõuga abiks. Läbisime vahva orienteerumismängu, saime uusi teadmisi, õppisime ohutut liiklemist tänaval, räägiti suu hooldusest, võimlesime jne. Oma teadmisi jagasid politsei, Kaitseliit, Punane Rist, tööinspektsioon ja Suukool.