kolmapäev, 1. november 2017

Krõllid puid vaatlemas ja uurimas.

Sügis. Puud ja nende lehed. Kujundid.


Krõllid küpsetavad leiba.

Krõllid küpsetasid 18. okt. leiba.  Uurisime, kuidas leib jõuab meie lauale. See oli põnev ettevõtmine ja kui hãsti veel maitses;)😉

Orienteerumine teemal "Loomad pargis"

Krõllid käisid 19. okt. orienteerumas kultuurikeskuse taga olevas metsas. See oli vãga vahva ûritus, mis pakkus lusti, rõômu, hasarti, julgust ja teadmisi. Ôppisime tundma erinevaid loomi, orienteerumist pargis, abi küsimist ja teiste abistamist. Lapsed olid ôhinas ja ônnelikud😊Krõllid on ka tublid ühistranspordis liiklejad.


Läbi metsa rabajärve äärde.

Krõllid ja Naerulinnud  käisid 1. novembril KIK projekti raames Kohila vallas Kõnnu järve ümbruses. 
Teema: "Läbi metsa rabajärve äärde". 
Vesteldi rabaohutusest, räägiti metsloomadest, uuriti rabataimi ja puid. Selgitati, miks peab loodust hoidma. Õppisime, miks on tähtis loodust hoida!!!


Aegviidu- Sõõriksoo loodusrada.

Juba ammu, küpses Naksitralli rühma õpetajate peas plaan, viia lapsed rongiga sõitma. Muusikaõpetaja Janne abiga valiti välja Aegviidu, oma Sõõriksoo loodusrajaga. Mõeldud tehtud!
1. novembril 10:18 istus 21 vahvat Naksitralli, koos oma nelja õpetajaga Aegviidu rongile ning sõit võis alata. Paljudele lastele oli see elu esimene rongisõit, seega muljetamist oli palju. Üheskoos läbisime Sõõriksoo 1,5 km pikkuse loodusraja, lapsed said tutvuda sealse põlismetsaga, uurisime, millised puud ja taimed seal kasvavad ning saime teada, et sealsed metsad on koduks mügridele, kärnkonnadele, põtradele, metssigadele ning erinevatele lindudele ning putukatele. Loodus oli imeline oma hilisügiseses ilus. Lastele meeldis matka väga ning jäägu postitust lõpetama siiras ja aus 6-aastase avaldus "Täna oli mu õnne päev!".